Zoekresultaten
Resultaat 1 - 20 (van 44)
Anjet Daanje De Mei-jaren
Een succesvol schilderes krijgt tegenslag in haar huwelijk, als haar man mentaal aftakelt
Fictie
Nederlands | 77 pagina's | Uitgeverij Pluim, Amsterdam | 2024
Gedrukt boek
Inez van Dullemen Maria Sibylla
een ongebruikelijke passie; roman
Het levensverhaal van de Nederlandse fijnschilderes van vlinders en bloemen Maria Sibylla Merian (1647-1717).
Fictie
Nederlands | 259 pagina's | De Bezige Bij, Amsterdam | 2001
Gedrukt boek
Jennifer Higgie Spiegel en palet
verzet, opstand en veerkracht: 500 jaar zelfportretten van vrouwelijke kunstenaars
De geschiedenis van vrouwelijke kunstenaars en hun strijd om te mogen schilderen en tegen de miskenning en ontkenning van hun kunstenaarschap, verbeeld aan de hand van zelfportretten.
Non-fictie
Nederlands | 352 pagina's | Spectrum, Uitgeverij Unieboek|Het Spectrum bv, Amsterdam | 2021
Gedrukt boek
Barbara Ewing Verf van rode rozen
Een begaafde jonge schilderes in het 18e eeuwse Engeland maakt haar talent ondergeschikt aan dat van haar minder getalenteerde broer.
Fictie
Nederlands | 507 pagina's | Van Holkema & Warendorf, Houten [etc.] | 2009
Gedrukt boek
Katlijne Van der Stighelen Vrouwenstreken
vrouwelijke schilders in de Nederlanden (1550-nu)
Aan de hand van illustraties wordt beschreven hoe vrouwelijke schilders hun ervaringen, verlangens en frustraties in beelden vertalen en zo een eigen symbolische orde creëren.
Non-fictie
Nederlands | 255 pagina's | Amsterdam University Press, Amsterdam | 2010
Gedrukt boek
Carolien Omidi De miniatuurmeesteres
In het 16e-eeuwse door mannen beheerste Perzië probeert een jonge schilderes haar eigen weg te gaan.
Fictie
Nederlands | 290 pagina's | Artemis, [Amsterdam] | 2011
Gedrukt boek
Jennifer Cody Epstein De orchidee van Shanghai
Een Chinese vrouw, die als seksslavin wordt verkocht, ontwikkelt zich tot een intelligente, kunstzinnige vrouw.
Fictie
Nederlands | 452 pagina's | De Bezige Bij, Amsterdam | 2008
Gedrukt boek
Monika Sauwer Levend model
Op een keerpunt in haar leven probeert een schilderes van middelbare leeftijd in het reine te komen met gebeurtenissen uit haar jeugd.
Fictie
Nederlands | 159 pagina's | Contact, Amsterdam [etc.] | 2003
Gedrukt boek
Gemeentemuseum Bloemen uit de kelder
negen kunstenaressen van rond de eeuwwisseling
Een onderzoek naar levensloop en werk van, soms vergeten, Nederlandse schilderessen die leefden rond de eeuwwisseling.
Non-fictie
Nederlands | 96 pagina's | Waanders, Zwolle | 1989
Gedrukt boek
Leen Huet Eenoog
roman
Een schilderes raakt na een bezoek aan het Brusselse Wiertzmuseum, waar ze het schilderij De cycloop ziet, in een crisis en gaat terug naar Florence, waar ze eerder lange tijd woonde.
Fictie
Nederlands | 189 pagina's | Atlas, Amsterdam [etc.] | 2009
Gedrukt boek
John Updike Zoekt mijn aangezicht
Een bejaarde schilderes wordt geïnterviewd door een jonge kunstcritica over haar leven en dat van haar drie echtgenoten.
Fictie
Nederlands | 264 pagina's | De Arbeiderspers, Amsterdam [etc.] | 2003
Gedrukt boek
Mieke Gerritsen-Kloppenburg De kunst van het beschutte bestaan
vijf schilderessen aan het begin van deze eeuw; Thérèse Schwartze, Betzy Rezora Berg, Jacoba van Heemskerck, Ans van den Berg, Betsy Osieck
Catalogus uitgegeven ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling. Het leven en werk van vijf schilderessen, Thérèse Schwartze, Betzy Rezora Berg, Jacoba van Heemskerck, Ans van den Berg en Betsy Osieck, worden in deze catalogus besproken en op de tentoonstelling getoond. Zij waren alle exposanten van de tentoonstelling 'De Vrouw 1813- 1913'.
Non-fictie
Nederlands | 40 pagina's | De Voorstad, Heerlen | 1991
Gedrukt boek
Pieter van der Kuil Maria Vos en Adriana Johanna Haanen
een profijtelijke samenwerking
Nederlands | 5 pagina's | [NKGV], [Zeewolde] | 2024
Gedrukt boek
Lies van de Beek | Harry Tijssen Kunstenaressen op de noordelijke Veluwe, 1880-1950
Korte levensgeschiedenissen van zestien van de 56 vrouwen die tussen 1880 en 1950 vanuit het kunstenaarsdorp Nunspeet in de vrije natuur hebben gewerkt, geïllustreerd met foto's van hun werk.
Non-fictie
Nederlands | 64 pagina's | VanSpijk/Rekafa Publishers, Venlo | 2017
Gedrukt boek
Katlijne Van der Stighelen Vrouwenstreken
onvergetelijke schilderessen uit de Lage Landen
Documentatie in woord en beeld over vrouwelijke schilders in Nederland en Vlaanderen van de 16e eeuw tot heden.
Non-fictie
Nederlands | 255 pagina's | Lannoo, Tielt | 2010
Gedrukt boek
Germaine Greer Vrouwenwerk
wedloop vol hindernissen
Met zwart-witte en gekleurde afbeeldingen geïllustreerde studie over schilderessen.
Non-fictie
Nederlands | 373 pagina's | Meulenhoff, Amsterdam | 1980
Gedrukt boek
John Updike Seek my face
Een bejaarde schilderes wordt geïnterviewd door een jonge kunstcritica over haar leven en dat van haar drie echtgenoten.
Fictie
Engels | 276 pagina's | Knopf, New York | 2002
Gedrukt boek
Barbara Ewing Verf van rode rozen
Een begaafde jonge schilderes in het 18e eeuwse Engeland maakt haar talent ondergeschikt aan dat van haar minder getalenteerde broer.
Fictie
Nederlands | daisy-rom | Dedicon, Grave | 2010
Gesproken boek
Marine Bramly Artemisia, of De passie voor het schilderen
Het leven van de Italiaanse Artemisia Gentileschi (1593-1652), de eerste belangrijke Italiaanse schilderes.
Fictie
Nederlands | 229 pagina's | Prometheus, Amsterdam | 1998
Gedrukt boek
Pieter van der Kuil Maria Vos en Adriana Johanna Haanen
een profijtelijke samenwerking
Nederlands | [NKGV], [Zeewolde] | 2024
Gedrukt boek